Ja pse Griezmann po iu shkakton dhimbje koke tifozëve të Arsenalit Ja pse Griezmann po iu shkakton dhimbje koke tifozëve të Arsenalit
Atletico Madridi tashmë po e planifikon jetën pas Antoine Griezmann dhe po synon nënshkrrimin me Alexandre Lacazatte të Arsenalit, pohon një raport francez, transmeton... Ja pse Griezmann po iu shkakton dhimbje koke tifozëve të Arsenalit

Atletico Madridi tashmë po e planifikon jetën pas Antoine Griezmann dhe po synon nënshkrrimin me Alexandre Lacazatte të Arsenalit, pohon një raport francez, transmeton Sovrani.info.

Gazeta franceze Le10 Sport thotë se Atletico ka synuar sulmuesin ndërkombëtar të Francës. Griezmann të mërkurën zbuloi se po largohej nga klubi spanjoll pasi kërcënoi të bënte atë në verën e kaluar. Frncezi përfundimisht vendosi të qëndrojë dhe të shkruante një marrëveshje pesëvjeçare me një klauzolë lirimi që do të binte në një tarifë prej rreth 104 milionë funte më 1 korrik.

Griezmann ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje në Barcelonë, por Lacazette është gjithashtu në radarin e Barcës si një alternativë ndaj Griezmann.

Arsenali është i vetëdijshëm për interesin nga pala katalanase dhe thuhet se do të ulet me përfaqësuesit e Lacazette në fund të sezonit për të negociuar një marrëveshje të përmirësuar.

Megjithatë, Lacazette ka bërë pak për të frenuar spekulimet që refuzojnë të largojnë lidhjet.

“Është hije,” tha sulmuesi përmes Telefut, kur u pyet për interesimin e Barcelonës gjatë fundjavës.

Atletico, i armatosur me 100 milionë funte të Griezmann, mund të paraqesë një problem serioz për Gunners. 27-vjeçari pothuajse u bashkua me Atleticon para se të transferohej tek Gunners në vitin 2017 për një rekord të atëhershëm të klubit, 47 milionë funte.

Unai Emery do të jetë vendosur për të mbajtur lojtarin, i cili është nën kontratë deri më 2022, por është miqësia e tij dhe partneriteti në terren me Pierre-Emerick Aubameyang që mund të jetë çelësi për mbajtjen e Lacazette./Sovrani.info/