Ja pse Perisic s’mund të luajë në ndeshjen e parë të kampionatit me Bayern Ja pse Perisic s’mund të luajë në ndeshjen e parë të kampionatit me Bayern
Ivan Perisic është lojtari më i ri i Bayern Munich pasi u transferua nga Interi në formë huazimi ditën e martë. Mesfushori kroat rikthehet... Ja pse Perisic s’mund të luajë në ndeshjen e parë të kampionatit me Bayern

Ivan Perisic është lojtari më i ri i Bayern Munich pasi u transferua nga Interi në formë huazimi ditën e martë.

Mesfushori kroat rikthehet në Bundesliga pas periudhës së kaluar te Dortmund dhe Werder.

Megjithatë, Perisic nuk do të jetë në gjendje të debutojë me bavarezët në ndeshjen e parë të kampionatit.

Arsyeja është ngaqë është i pezulluar pasi mori kartonin e pestë të verdhë në ndeshjen e fundit të sezonit të kaluar në Serie A.

Pezullimi është i vlefshëm edhe nëse ndryshon skuadër.