Javë deçizive për Sarrin, trajneri i Chelsea merr vendim për të ardhmen e tij Javë deçizive për Sarrin, trajneri i Chelsea merr vendim për të ardhmen e tij
Mauricio Sarri dëshiron të largohet nga Çelsi për t’u rikthyer sërish në Itali. Pas fitimit të Europa League me blutë e Londrës, trajneri italian... Javë deçizive për Sarrin, trajneri i Chelsea merr vendim për të ardhmen e tij

Mauricio Sarri dëshiron të largohet nga Çelsi për t’u rikthyer sërish në Itali. Pas fitimit të Europa League me blutë e Londrës, trajneri italian ka pasur një takim me agjentin e tij Fali Ramadani për t’i komunikuar atij dëshirën për t’u rikthyer në Itali.

Këto ka patur një takim me Marina Granovskaia që është drejtuese e Çelsit për t’i shprehur asaj që Sarri do të largohet.

Te Çelsi kanë kërkuar ende kohë për të marrë vendimin, por duken të dorëzuar dhe janë duke menduar për pasuesin e tij. Ish-mesfushori Frenk Lampard duket më pranë dhe është gati të marrë drejtimin e skuadrës.

Këtë javë do të jetë deçizive, por Marucio Sarri pritet të jetë trajneri i ri i Juventusit.