Joao Cancelo zbulon të ardhmen e tij Joao Cancelo zbulon të ardhmen e tij
Joao Cancelo ka insistuar që ai të qëndrojë në klub, mes spekulimeve që e lidhin atë me Manchester Cityn dhe Manchester Unitedin, transmeton Sovrani.info.... Joao Cancelo zbulon të ardhmen e tij

Joao Cancelo ka insistuar që ai të qëndrojë në klub, mes spekulimeve që e lidhin atë me Manchester Cityn dhe Manchester Unitedin, transmeton Sovrani.info.

Të dy klubet e Manchesterit janë të etur për të forcuar opsionet e tyre të mbrojtjes këtë verë dhe janë kuptuar se kanë rezervuar Cancelon si një prej objektivave të tyre të lartë në atë pjesë të fushës.

24-vjeçari iu bashkua Juventusit verën e kaluar dhe bëri 24 paraqitje në Serie A gjatë fushatës së tij debutuese për të ndihmuar klubin drejt titullit të 8 radhazi.

Cancelo filloi vetëm 10 ndeshje të ligës pas kthesës së vitit, por mbetet i etur të qëndrojë në Torino pavarësisht nga interesi i Premier League.

“Unë dua të qëndroj këtu, shpresoj që e ardhmja ime të jetë në Juventus, ku shpresoj të fitoj trofe të ndryshme”, tha portugezi për Goal.

Raportet e mëparshme sugjeruan se Juve kishte vënë një çmim prej 52 milionë funtesh në kokën e Cancelos. /Sovrani.info/