I pari që foli për këtë humbje të Barcës ishte mbrojtësi katalunas Jordi Alba tha se tani skuadrës i mbeti të luftoj për titullin...

I pari që foli për këtë humbje të Barcës ishte mbrojtësi katalunas

Jordi Alba tha se tani skuadrës i mbeti të luftoj për titullin e kampionit spanjoll dhe fitimin e Kupës së Mbretit.

“Ne kishim mundësi, por tani do të përqëndrohemi në kampionat dhe finalen e Kupës së Mbretit. Atletico gjithmonë është shumë kundërshtar i papërshtatshëm”, tha reprezentuesi spanjoll.

“Ishte prekje me dorë. Ishte penalti. Gjyqtari nuk ishte i aftë ta vlerësoj drejtë, por ka ndeshje kur ju favorizojnë dhe anasjelltas. Kësaj radhe nuk ia dolën”, tha Alba pas takimit./Sovrani.info