Jovic i dërgon mesazh Benzemas para sezonit të ri Jovic i dërgon mesazh Benzemas para sezonit të ri
Luka Jovic veshi fanelën e Real Madridit për herë të parë përballë 4,500 mbështetësve në Santiago Bernabeu dhe në konferencën e tij të parë... Jovic i dërgon mesazh Benzemas para sezonit të ri

Luka Jovic veshi fanelën e Real Madridit për herë të parë përballë 4,500 mbështetësve në Santiago Bernabeu dhe në konferencën e tij të parë për shtyp, ai deklaroi se do të dëshironte të luante në sulm me Karim Benzema, transmeton Sovrani.info.

Sezonin e kaluar, 21-vjeçari kapi vëmendjen e shumë klubeve pasi ai shënoi 17 gola në Bundesligë për Eintracht Frankfurt, si dhe 10 gola në Ligën e Evropës. “Ai është një nga më të mirët në botë dhe shpresoj të mësoj shumë prej tij,” Jovic ka thënë për Benzema.

“Mendoj se jemi kompatibil, por Zidane do të vendosë. Unë jam djali më i lumtur në botë dhe unë jam shumë i lumtur që jam në klubin më të madh në botë, , “vuri në dukje Jovic.

” Është kënaqësi të nënshkruaj për këtë klub dhe unë do t’i jap të gjitha. Unë nuk do të them një numër të saktë të golave. Unë do të përpiqem të bëj më të mirën dhe të tregoj se çfarë mund të bëj. Kam ardhur në një klub ku mund të mësoj shumë dhe do të përpiqem të përmirësohem. “, vazhdoi Jovic.

Ai ende ka për të biseduar me trajnerin e tij të ri, Zinedine Zidane, por ai është i gatshëm të luajë kudo që është i nevojshëm. “Unë nuk i kam folur atij,” tha Jovic. “Unë do të luaj kudo: vetëm [në sulm], me një sulmues tjetër .. Unë jam këtu për të luftuar.”

/Sovrani.info/