Ju rikujtojmë veshjet më ikonike ndër vite nga MTV Video Music Awards! Ju rikujtojmë veshjet më ikonike ndër vite nga MTV Video Music Awards!
Ceremonia më e madhe e çmimeve për projektet muzikore, MTV Music Awards do të zhvillohet së shpejti në New Jersey. Dhe teksa presim paradën... Ju rikujtojmë veshjet më ikonike ndër vite nga MTV Video Music Awards!

Ceremonia më e madhe e çmimeve për projektet muzikore, MTV Music Awards do të zhvillohet së shpejti në New Jersey. Dhe teksa presim paradën dhe listën e veshjeve më të mira e më të këqija të këtij viti, bashkë me “Cosmopolitan” rikujtojmë veshjet më ikonike të VMA që nga 1984 e deri më sot.

Fustani i bardhë i Madonnës, 1984

Në edicionin e parë të organizuar, Madonna veshi këtë fustan “nusërie” sipas stilit të saj me një rrip “Boy Toy”

Xhaketa e lëkurës e Tina Turner, 1986

Tina fitoi një çmim në 1986, dhe veshja e saj ishte kjo: xhaketë e zezë lëkure, fund lëkure i zi dhe një bluzë të verdhë.

Veshja transparente e Cher, 1987

Cher ka veshur shpesh fustane transparente, por ky i vitit 1987 me forma gjeometrike dhe një bisht të fryrë do mbahet gjithnjë mend.

Kombinimi i të kuqes me të bardhën i Prince, 1991

Prince veshi pantallona të gjera të kuqe dhe një xhaketë pa mëngë, me një këmishë të bardhë.

Minifundi i Sandra Bullock në 1994

Sandra vendosi të veshë këtë kostum shndritës me minifund në 1994.

“Kombinimet që s’kanë pikë lidhje me njëra-tjetrën” të Spice Girls në 1997

Nëse do i kishe parë këto vajza veç e veç nuk do e mendoje kurrë se janë pjesë e së njëjtit grup dhe performojnë bashkë të njëjtën këngë. (P.s Victoria duket që do kthehej në ikonë mode)

Kombinimet e lëkurës të Destiny’s Child, 2000

Ja ku hymë dhe në vitet 2000 me kostumet e zeza të lëkurës.

Veshja e Britney Spears inspiruar nga Madonna

Ju ngjason pak me veshjen e parë në kërë artikull? Edhe neve!

Aksesori i kokës së Jennifer Lopez

Një fustan me xixa dhe me mëngë të fryra, xhinse dhe një aksesor për të mbledhur flokët… diva J. Lo në 2006.