Juventus është i gatshëm të paguajë dëmshpërblimin prej 94 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Napolit, Gonzalo Higuain. Juventus është i gatshëm të...

Juventus është i gatshëm të paguajë dëmshpërblimin prej 94 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Napolit, Gonzalo Higuain.

Juventus është i gatshëm të barazojë rekordin e transferimit më të shtrenjtë në botë, Gareth Bale në Real Madrid.

“Bianconerët” kanë arritur marrëveshje me sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain, dhe janë të gatshëm të paguajnë dëmshpërblimin e tij prej 94 milionë euro për ta sjell në Torino, raportojnë mediat italiane, përcjell “Lajmi.net”.

Higuain është i gatshëm të nënshkruajë me kampionin e Serie A.

Dhe, Napoli është i pafuqishëm ta ndal nëse Juventus ia paguan dëmshpërblimin brenda afatit të caktura deri më 31 korrik.