Juventusi cakton çmimin e Moise Kean Juventusi cakton çmimin e Moise Kean
Juventusi ka vendosur çmimin e tyre për Moise Kean, sipas raporteve, dhe vetëm do ta lejojë largimin e tij me një klauzolë ri-blerjeje, transmeton Sovrani.info.... Juventusi cakton çmimin e Moise Kean

Juventusi ka vendosur çmimin e tyre për Moise Kean, sipas raporteve, dhe vetëm do ta lejojë largimin e tij me një klauzolë ri-blerjeje, transmeton Sovrani.info.

Reprezentuesi italian i impresionoi Bianconerët sezonin e kaluar, duke shënuar gjashtë gola në 13 ndeshje në Serie A dhe duke bërë debutimin e tij në Itali.

Sidoqoftë, sulmuesi ka qenë i lidhur me një largim këtë verë, me Evertonin që mendohet të jetë i interesuar për të.

Ndërsa Juventusi do të konsideronte një shitje, calciomercato.com raporton se drejtori sportiv Fabio Paratici ka rënë dakord me Maurizio Sarrin dhe stafin e tij të stërvitjes se çmimi duhet të jetë së paku 30 milionë euro.

Bardhezinjtë do të shikojnë gjithashtu për të futur një klauzolë ri-blerjeje në marrëveshje, pasi ata nuk duan të humbin kontrollin e një lojtari të aftësisë së Kean.

Faqja e internetit gjithashtu raporton se Barcelona iu afrua agjentit të Kean, Mino Raiola, për të diskutuar mundësinë e një transferimi që më pas do ta shihte menjëherë huazimin.

Destinacioni më i mundshëm do të jetë Sevilla, por Raiola ka ndërmend të presë që Juve të marrë një vendim për të ardhmen e sulmuesit të ri. /Sovrani.info/