“Kam luajtur për Realin? Po, dhe çfarë ka këtu? Do luaja që sot për Barcelonën” (FOTO) “Kam luajtur për Realin? Po, dhe çfarë ka këtu? Do luaja që sot për Barcelonën” (FOTO)
Janë të rralla, shumë të rralla rastet kur një lojtar braktis Reali dhe më pas i bashkohet Barcelonës, apo në të kundërtën, por megjithatë... “Kam luajtur për Realin? Po, dhe çfarë ka këtu? Do luaja që sot për Barcelonën” (FOTO)

Janë të rralla, shumë të rralla rastet kur një lojtar braktis Reali dhe më pas i bashkohet Barcelonës, apo në të kundërtën, por megjithatë diqka e tillë ka ndodhur edhe në të kaluarën, transmeton Sovrani.info.

Lojtarët që kanë pasur eksperienca të tilla janë kritikuar dhe kundërshtuar ashpër nga tifozët, por Angel Di Maria nuk e sheh asnjë problem që t’i bashkohet Barcelonës.

“Sinqerisht, nuk do të kisha ndonjë problem për të luajtur në Barça, përkundrazi,” tha ai ndërsa hodhi poshtë se e kaluara e tij e shkëlqyer në Real Madrid ishte një hendikep për t’iu bashkuar gjigantit katalanas.

“Marrëdhënia ime me Realin ka përfunduar, sepse cikli im ka përfunduar shumë kohë më parë,” tha argjentinasi, i cili u transferua te Manchester United nga Real Madridi dhe më vonë u bashkua me PSG-n.

Pikërisht, këtë të mërkurë Di Maria kthehet në ‘Bernabéu’ për t’u përballur me Real Madridin në ndeshjen e parë të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve.

Di María, i cili i shkel të 30-tat të mërkurën, po kalon një sezon të jashtëzakonshëm në PSG, pavarësisht nga konkurrenca e madhe që ai ka në skuadër me 13 gola dhe 15 asistime në 29 ndeshje. /Sovrani.info/

untitled