Kjo pije magjike që ua heq dhimbjet kudo brenda jave! Kjo pije magjike që ua heq dhimbjet kudo brenda jave!
Dhimbja e tmerrshme që e ndjeni në shpinë, qafë dhe nyej, zakonisht shfaqet si rezultat i stilit të pashëndetshëm të jetës dhe të mbushur... Kjo pije magjike që ua heq dhimbjet kudo brenda jave!

Dhimbja e tmerrshme që e ndjeni në shpinë, qafë dhe nyej, zakonisht shfaqet si rezultat i stilit të pashëndetshëm të jetës dhe të mbushur me stres, si dhe qëndrimit të keq.

Më e keqja e kësaj dukurie është se shumica e njerëzve e injorojnë dhimbjen dhe vazhdojnë me ditën e tyre, transmeton Telegrafi.

Por, më në fund e keni një recetë e cila mund ta ndryshoj krejt këtë gjendje.

Përbërësit: ujë të ftohët dhe xhelatinë

Shtoni pesë gramë xhelatinë në një të katërtën e gotës të mbushur me ujë dhe lëreni ashtu tërë natën, por mos e mbani në frigorifer.

Produktit mund t’i shtoni edhe ndonjë lëng tjetër, jogurt apo mjaltë për t’ia përmirësuar shijen.

Lëngun e fituar e pini në stomakun e zbrazët për 30 ditë radhazi dhe rezultatet e mahnitshme do t’i filloni t’i vëreni vetëm brenda javës së parë.

Xhelatina përmban acide të cilët ndihmojnë në rikuperimin e eshtrave, kolagjenit etj. Gjithashtu, xhelatina e përmirëson sistemin e imunitetin, i forcon ligamentet si dhe parandalon sëmundje të ndryshme të eshtrave. /Telegrafi/