Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ishte i kënaqur me ndikimin e bërë nga lojtarët e tij në fitoren miqësore të së enjtes, por paralajmëroi...

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ishte i kënaqur me ndikimin e bërë nga lojtarët e tij në fitoren miqësore të së enjtes, por paralajmëroi se kishte më shumë futboll për të shënuar gola, transmeton Sovrani.info.

Reds u kthyen për të punuar me një zhurmë në Prenton Park pasi ata mposhtën Tranmere Rovers 6-0.

Nathaniel Clyne, Curtis Jones dhe Divock Origi dhe Bobby Duncan të gjithë e goditën rezultatin, ashtu si edhe Rhian Brewster i cili shënoi dy gola para gjysmës së kohës.

Klopp, megjithatë, ishte i etur të mos rriste pritjet shumë të larta në Brewster.

“Së pari dhe më kryesorja jemi në vitin 2019, duhet të ndalojmë të flasim për lojtarin që shënoi dy gola dhe duke parë atë që bëjnë të tjerët në 89 minutat e tjera”, u tha ai  gazetarëve.

“Rhian Brewste, unë e dua djalin, ai është një lojtar fantastik. Ai luajti një ndeshje vërtet të mirë dhe pashë shfaqje të tjera të mira – Harry [Wilson] dhe Ryan [Kent] në gjysmën e parë dhe pastaj në pjesën e dytë shumë të fortë.”

“Është një sezon i vështirë për ne – Sadio [Mane] është gjysmëfinaljst e Kupës së Kombeve të Afrikës, që do të thotë se ai ka dy ndeshje të tjera dhe do të vijë vonë, Brazilianët kanë përfunduar në fund të sezonit 13-mujor. nuk do të ketë një sezon para se të fillojmë lojërat vetëm një javë para se të fillojmë ndeshjet. Sonte duket sikur ne mund të gjejmë disa zgjidhje, ishte një shenjë e mirë për ne, por duhet të jemi më të mirë se sezoni i kaluar”. /Sovrani.info/