Kokëqarje serioze për Klopp, dëmtohet mesfushori nëprag të sfidës me Chelsean Kokëqarje serioze për Klopp, dëmtohet mesfushori nëprag të sfidës me Chelsean
Naby Keita është tërhequr nga sesioni stërvitor i Liverpoolit në prag të përplasjes së skuadrës së tij kundër Chelseat në Superkupën e UEFA-s. Skuadra... Kokëqarje serioze për Klopp, dëmtohet mesfushori nëprag të sfidës me Chelsean

Naby Keita është tërhequr nga sesioni stërvitor i Liverpoolit në prag të përplasjes së skuadrës së tij kundër Chelseat në Superkupën e UEFA-s. Skuadra e Jurgen Klopp po bënte përgatitjet e tyre të fundit në stadiumin Besiktas në Turqi. Por Keita u detyrua të tërhiqej nga stërvitja pas një ngrohje me shokët e tij të skuadrës. 24-vjeçari ishte duke folur me Lee Nobes teksa linte fushën dhe u pa duke u përkulur dhe shtrënguar këmbën e djathtë, transmeton Sovrani.info.

Mesfushori u drejtua drejt e poshtë në tunel për trajtim. Keita pësoi një dëmtim në kofshë gjatë fushatës përfundimtare të Kupës së Kombeve të Afrikës së Guinesë këtë verë, por ai ishte i aftë të luante 23 minuta kundër Manchester Cityt në Community Shield në fillim të këtij muaji.

Mesfushori u emërua në stol në ndeshjen hapëse të Ligës Premier të Liverpoolit kundër Norwich City të Premten, por nuk u paraqit fare. Ndërkohë, Klopp tashmë është pa portierin e zgjedhjes së parë Alisson për Superkupën e së Mërkurës kundër Chelseat pasi braziliani pësoi një dëmtim të kyçit në fitoren 4-1 ndaj Norwich në Anfield.

/Sovrani.info/

Naby Keita headed straight down the tunnel for treatment after pulling out of Liverpool's training session