Kolasinac lëshon sinjalin mbi të ardhmen e tij Kolasinac lëshon sinjalin mbi të ardhmen e tij
Sead Kolasinac ka harruar spekulimet që e lidhin atë me një largim eventual nga Arsenali, transmeton Sovrani.info. Ndryshime të mëdha priten në Emirates sapo të... Kolasinac lëshon sinjalin mbi të ardhmen e tij

Sead Kolasinac ka harruar spekulimet që e lidhin atë me një largim eventual nga Arsenali, transmeton Sovrani.info.

Ndryshime të mëdha priten në Emirates sapo të hapet dritarja e transferimeve në fund të sezonit, me menaxherin Unai Emery që dëshiron të vazhdojë punën e rindërtimit që ai filloi verën e kaluar.

Është raportuar gjerësisht se një mbrojtës i majtë është prioritet për Emery, me disa emra të lidhur – duke përfshirë Kieran Tierney të Celtic dhe Nicolas Tagliafico të Ajaxit.

Kolasinac është i vetëdijshëm për të gjitha raportet, por ish-lojtari i Schalke 04 i cili tani është në sezonin e tij të dytë në veri të Londrës – thotë se spekulimet e merkatos janë normale kur luan për një klub si Arsenali.

“Unë mendoj se gjithmonë do të keni ato spekulime, që ndodh në një klub si ky,” tha ai për Goal.

“Unë vetëm shikoj në ne si një ekip në këtë moment dhe unë dua që ne të përfundojmë sa më pozitivisht të jetë e mundur dhe unë dua të bëhem pjesë e kësaj. Çfarë ndodh në verë, nuk e di, por unë jam shumë i lumtur në Arsenal, unë jam vërtet i kënaqur që po luaj për një klub si ky”, u shpreh Kolasinac. /Sovrani.info/