Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve
Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca. Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1... Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca.

Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1 ndaj Anglisë.

Trippier kaloi Anglinë në epërsi, ndërsa Perisic dhe Mandzukic shënuan për të përmbysur rezultatin.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë gjysmëfinale i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/