Kualifikohet Shëndija, fitore edhe si mysafir Kualifikohet Shëndija, fitore edhe si mysafir
Shkëndija është kualifikuar në rrethin e dytë të Ligës së Evropës Skuadra kuqezi nga Tetova, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj polakëve të Cracovias,... Kualifikohet Shëndija, fitore edhe si mysafir

Shkëndija është kualifikuar në rrethin e dytë të Ligës së Evropës

Skuadra kuqezi nga Tetova, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj polakëve të Cracovias, arriti t’i mposhtë ata edhe si mysafire dhe atë me rezultat 2-1.

Besart Ibraimi ishte golashënuesi i parë i ndeshjes në minutën 13’, ndërsa goli i fitores erdhi vetëm në minutat shtesë, nga Ferhan Hasani.

Përveç Shkëndijës, kualifikimin në rrethin e dytë e ka siguruar edhe skuadra e Kukësit.