Fat i keq apo zgjedhje. Nuk është e lehtë të zgjedhës 23 të grumbulluarit për Kupën e Amerikës, veçanërisht për trajnerët e Brazilit dhe...

Fat i keq apo zgjedhje. Nuk është e lehtë të zgjedhës 23 të grumbulluarit për Kupën e Amerikës, veçanërisht për trajnerët e Brazilit dhe Argjentinës.

Dy të mëdhatë e kontinentit, veçanërisht Brazili, kanë shumë alternativa në krahasim me konkurrencën. Kështu, në formacionin e 11 të përjashtuarve dominojnë lojtarët e “Albicelestes” dhe “Seleçaos”. Megjithatë, ka vend edhe për të tjerë.

Formacioni i të përjashtuarve (4-2-3-1): Neto; Nagatomo, David Luiz, Fazio, Marcelo; Paulinho, Fabinho; Lucas Moura, Higuain, Correa; Icardi.