Kur do t’a njoftoni kalimin te Barcelona? Përgjigjet direkt De Ligt Kur do t’a njoftoni kalimin te Barcelona? Përgjigjet direkt De Ligt
Me një buzëqeshje, De Ligt hodhi poshtë thashethemet që sugjerojnë se një lëvizje në Barcelonë është aq afër mbylljes për mbrojtësin e ri. Në... Kur do t’a njoftoni kalimin te Barcelona? Përgjigjet direkt De Ligt

Me një buzëqeshje, De Ligt hodhi poshtë thashethemet që sugjerojnë se një lëvizje në Barcelonë është aq afër mbylljes për mbrojtësin e ri. Në një video që u shfaq në Holandë – dhe raportohet nga GazzettaTV – mbrojtësi flet për të ardhmen e tij, transmeton Sovrani.info.

“Ka thashetheme se Umtiti do të shkojë në Juventus dhe ju do të shkoni në Barcelonë, kur do ta njoftoni transferimin në Barcelonë?”, ka pyetur gazetari, të cilit De Ligt iu përgjigj: “Njoftim?” Nuk ka asgjë për të njoftuar, nuk kemi nënshkruar asgjë, jemi në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe ne jemi të parët në ligë.”

Dje, ai ishte heroi për Ajaxin, duke shënuar golin vendimtar që i kishte parë ata të hedhin poshtë Juventusin. Këta të fundit janë një nga skuadrat e shumta të interesuara për shërbimet e de Ligt, edhe pse mbrojtësi sigurisht duket se ka mendimet e tij në vendin e duhur, duke mos menduar shumë për thashethemet.  /Sovrani.info/