Ja si ta rimerrni veten pasi jeni pushuar nga puna
Disa persona e zgjedhin vetë largimin nga puna, disa të tjerë jo. Ja ku na vjen në ndihmë, psikiatri Michael Bennett, i cili na ka dhënë disa këshilla sesi të kalojmë periudhën e keqe të humbjes së punës. 1- Të nxirrni një mësim nga kjo eksperiencë Kur një marrëdhënie... Më shumë
Kjo shenjë e horoskopit nuk tradhëton kurrë
Në përgjithësi çdo femër e mashkull ëndërrojnë të kenë një familje të shëndosh. Partnerët duan t’i përkushtohen familjes maksimalisht, por jo me të gjitha shenjat në zodiak ndodh kështu. Në ditët e sotme tradhtia në çifte është më prezente se kurr, sa ndonjëherë ajo arrin të shkatërrojë edhe familjen.... Më shumë
Horoskopi sot

Horoskopi sot

Kureshtje 25 May, 2017, 7:57

Dashi Partneri/ja do ju përkëdhelë gjatë gjithë kohës sot ju të dashuruarve dhe në çdo çast keni për t’u ndier për mrekulli pranë tij. Shfrytëzojeni çdo moment sa të mundeni. Beqarët duhet të kujdesen më tepër për pamjen e jashtme në mënyrë që të arrijnë të tërheqin vëmendjen e... Më shumë
Zgjedhni një numër, kuptoni të ardhmen tuaj!
Njerëzit kanë besuar tek e magjishmja dhe e pashpjegueshme për shekuj me rradhë ! Të parashikuarit të ardhmen është diçka që sa të intrigon po aq dhe të frikëson ! Nëse në këtë moment ndodheni në udhëkryq dhe keni nevojë për një shenjë keni klikuar artikullin e duhur !... Më shumë
Në dorë e keni të shkruar fatin, ja si lexohet
Ndoshta nuk e keni ditur, por shuplaka zbulon shumë gjëra për ju që nuk i keni ditur. Shikoni përse bëhet fjalë. Sekreti i ardhmërisë suaj nuk fshihet nën hundën tuaj, por është direkt në shuplakat tuaja. Falë hiromantisë, gjithçka që dëshironi të dini fshihet pikërisht në këtë vend dhe... Më shumë
Mbështolli kofshët me qese plastike dhe rezultati ishte mbresëlënës
Njerëzit vazhdimisht trillojnë teknika të ndryshme në mënyrë që të humbasin peshë dhe të arrijnë format e përsosura të trupit. Procedurat kirurgjikale, kremërat që dobësojnë, lëngjet e ndryshme që stimulojnë djegien e dhjamit ose masazhet, apo injeksionet janë vetëm disa nga metodat e ndryshme që supozohet t’ju ndihmojnë në... Më shumë
Kujdes nga gratë që shikojnë seriale sepse…
SIPAS NJË STUDIMI AMERIKAN, NË DITËT E SOTME GRATË TRADHTOJNË POTHUAJSE NJËSOJ SA BURRAT. PSIKOLOGËT FAJËSOJNË PËR KËTË RRJETET SOCIALE DHE TV. Imazhi i gruas engjëll, të përkushtuar totalisht ndaj bashkëshortit dhe fëmijëve, sipas një studimi amerikan, është duke u zbehur çdo ditë e më tepër. Barazia e sekseve... Më shumë
E keni vërejtur që në shishet e barnave gjendet një copë pambuku? Ja për çka shërben
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka propozuar që pambuku të eliminohet, sepse përmban lagështi brenda shishes. Me siguri keni vërejtur që në shishet e barnave në majë gjendet një copë pambuku, prandaj së paku ndonjëherë keni pyetur përse shërben. Prodhuesit e barnave në fillim kanë vënë pambuk në shishe në... Më shumë
Rezultatet shokuese të analizave, çfarë po hanë shqiptarët? (VIDEO)
Fiks Fare pas një investigimi zbuloi se vaji i palmës është i pranishëm në produktet e bulmetit. Në etiketat e produkteve të marra si mostra reklamohet se përbërja e tyre është me yndyrë qumështi natyral. Fiks Fare analizoi me institutin e vetëm të referencës dhe sigurisë ISUV, gjithsej 20... Më shumë
Nëna, mbani fëmijët në diell sa më shumë
Me ngrohjen e kohës dhe shfaqjen e rrezeve të diellit është shumë me rëndësi që fëmijët e vegjël e sidomos foshnjat të mbahen në diell të paktën dy herë në ditë. Mjekët pediatër preferojnë që bebet të mbahen nga dy herë në ditë për së paku 45 minuta në... Më shumë