Brokoli me djathë çedar

Brokoli me djathë çedar

kuzhina 23 July, 2017, 10:50

Përbërësi që i shton akoma më shumë shije brokolit është pikërisht djathi çedar. Kombinojini edhe me disa përbërës të tjerë të thjeshtë dhe do të provoni një pjatë të mrekullueshme. Përbërësit 2 e gjysmë gota brokoli 2 vezë 1/2 filxhan çaji bukë (tulin, e copëtuar) 1/4 filxhan çaji qepë... Më shumë
Si ta dallojmë peshkun e freskët?
I pasur me Omega 3, peshku është një ndër ushqimet më të preferuara në këtë periudhë të vitit, sidomos kur kemi zgjedhur ti kalojmë pushimet pranë detit. Në treg mbizotërojnë lloje të ndryshme peshqish por vështirësia qendron tek dallimi i një peshku të freskët ose jo. Ne po ju... Më shumë
Mënyra më e mirë për t’i ngrirë perimet dhe frutat sezonalë
Amvisat si për çdo gjë tjetër në shtëpi, kujdesen edhe për të mbushur frigoriferin me fruta dhe perime të ngrira. Vera është stina më e mirë për ta bërë këtë, sepse larmishmëria e frutave është shumë e madhe. Tashmë mund të ngrini pothuajse çdolloj fruti ose perimeje, përveç patateve.... Më shumë
Brusketa kapreze

Brusketa kapreze

kuzhina 23 July, 2017, 9:05

Brusketat kapreze janë një ushqim i lehtë tipik medhetar, që ju mund t’i konsumoni si meze kur jeni me shoqërinë. Përbërësit 10 domate qershi 8 fletë borzilok 250 gr Mocarela 4 feta bukë 4 kokrra ullinj të zinj rigon 1 thelpi hudhër vaj ulliri (ekstra i virgjër) kripë Përgatitja... Më shumë
Recetë: Supë me peshk

Recetë: Supë me peshk

kuzhina 20 July, 2017, 14:36

Përbërësit: 1/2 kg peshk 3-4 patate 3 karrota 1/2 gjethe selino Pak piper Vaj Krip ujë Një kub supe Një filxhan kafeje me oriz Përgatitja: Mbasi patrojme peshqet i lajmë mirë dhe i vendosim në ujë me krip dhe pak uthull se nuk prishen kur ti vendosim në gjellë Dhe marrim... Më shumë
Recetë: Ullinj të mbushur me djathë
Përbërësit: 60 gr djathë dhie (i freskët, në temperaturën e dhomës) 2 lugë djathë kaçkavall (i grirë hollë) 1 lugë erëza (si trumzë, majdanoz etj.) 1 thelpi hudhër (e vogël) 1 lugë çaji lëng limoni kripë (e trashë) piper 24 ullinj (të mëdhenj) 3 degë trumëz 2 spec i kuq (të thatë) 2 rripa të trashë lëkurë limoni 1/2 kupë vaj ulliri Përgatitja: Përzieni djathin e... Më shumë
Xhelatinë agrumesh me xhenxhefil
Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e thjeshtë, vetëm me kaloritë e frutave. Përbërësit 150 gr lëng frutash (lëng portokalli, grejpfrut dhe mandarinë) 15 gr xhenxhefil (i freskët) 4 feta grejpfrut 2 feta mandarinë 2 feta portokall 2 gllënjka glukozë e ëmbël mendër (e freskët) Përgatitja 1 Bashkoni lëngun e agrumeve... Më shumë
Koktej me shalqi

Koktej me shalqi

kuzhina 20 July, 2017, 8:40

Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë. Përbërësit: ▪ Shalqi i prerë në copa ▪ 50 cl vodka ▪ 1 lugë sheqer pluhur ▪ Akull i grimcuar ▪ 1 copë shalqi për dekor Përgatitja: Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe sheqerin dhe futini në një blender... Më shumë
Gurabija me kakao

Gurabija me kakao

Kureshtjekuzhina 19 July, 2017, 18:39

Përbërësit 1/2 gote kakao 1 vezë 2 gota te çajit sheqer pluhur 1/2 gote vaj vegjetal 1,5 gote miell 1 vanilje 1 luge te gjelles Pluhur pjekje 1 luge te çajit kripë PËRMBI 1/2 gote sheqer pluhur Hapat 1. Në një enë të thellë i derdhni kakaon, sheqer dhe... Më shumë
Recetë: Supë me bamje dhe oriz
Përbërësit: 6 domate të grira 4 gota bamje 1 spec 2/3 gotë oriz kaf 1 ½ lugë gjelle vaj ulliri 1 qepë 2-3 thelpinj hudhër 2 copa selino 5 gota ujë ose lëng perimesh 2 gjethe dafine 1 lugë çaji trumzë ¼ lugë çaji spec djegës ¼ gotë majdanoz... Më shumë