Kush  është sportisti më i famshëm në botën  sipas ESPN ? Kush  është sportisti më i famshëm në botën  sipas ESPN ?
Sulmuesi i Juventusit Cristiano Ronaldo është sportisti më i famshëm në planet, sipas një renditjeje të televizionit amerikan të sportit ESPN. Futbollisti portugez Cristiano... Kush  është sportisti më i famshëm në botën  sipas ESPN ?

Sulmuesi i Juventusit Cristiano Ronaldo është sportisti më i famshëm në planet, sipas një renditjeje të televizionit amerikan të sportit ESPN.

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo është sportisti më i famshëm në botë, sipas renditjes së ESPN-së, transmeton Gazeta Express.

Ronaldo i prin listës para yllit të NBA-së dhe La Lakers, LeBron James (2) dhe sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messit (3).

ESPN e ka krijuar formulën e vet për renditjen e atletëve, duke i marrë parasysh tre faktorë: rezultatet rreth kërkimeve të bëra për ta [sa herë është kërkuar emri i tyre në Google], përkrahjen për ta dhe numrin e ndjekësve në rrjetet sociale.

Ylli i PSG-së, Neymar është i katërti, ndërsa i pesti renditet tenisti veteran Roger Federer. /Gazeta Express/

screenshot_1-25-1000x571