Lajm i hidhur për Leo Messin dhe Barcelonën Lajm i hidhur për Leo Messin dhe Barcelonën
Barcelona ka një lojë të rëndësishme që do të dalë kundër Valencias të Shtunën, por ata ka të ngjarë të jenë pa Lionel Messin... Lajm i hidhur për Leo Messin dhe Barcelonën

Barcelona ka një lojë të rëndësishme që do të dalë kundër Valencias të Shtunën, por ata ka të ngjarë të jenë pa Lionel Messin pasi argjentinasi vazhdon të stërvitet i vetëm në periferi të skuadrës, transmeton Sovrani.info.

Loja në shtëpi ndaj Valencias do të jetë e para nga shtatë midis 14 shtatorit dhe 6 tetorit – një ndeshje çdo tre ditë – dhe gjithçka është duke drejtuar që Blaugrana të jetë pa njeriun kryesor të tyre për ndeshjen e katërt me radhë.  Pa Messin, Barcelona ka luftuar. Ata humbën ndeshjen hapëse të tyre të LaLiga Santander 1-0 larg në Athletic Club para se të mposhtnin Real Betis 5-2 në shtëpi dhe më pas barazuan 2-2 në udhëtim me Osasuna.

Messi e pësoi lëndimin përsëri më 5 gusht, ditën e parë që u kthye për para sezonit pas pushimeve, pasi ai u tërhoq nga fusha përgjysmë gjatë seancës pasi ndjeu disa shqetësime në pjesën e prapme të këmbës së djathtë.  Pengesa do të thoshte se ai e humbi turneun e Barcelonës në Shtetet e Bashkuara. Testet mjekësore treguan se ai kishte një dëmtim të muskujve të tij në kyçin e tij, dhe kjo u bë publike nga klubi:

“Testet kanë treguar se ai ka një shkallë të parë lëndimit në soleusin e tij. Evolucioni i tij [nga dëmtimi] do të përcaktojë disponueshmërinë e tij.

Shpresa është se Messi mund të jetë i disponueshëm për t’u paraqitur në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmund në Signal Iduna Park në 17 Shtator, qoftë si fillestar, qoftë nga pankina.

/Sovrani.info/