Lautaro mesazh Icardit: Na mungon, por me Dybalan unë… Lautaro mesazh Icardit: Na mungon, por me Dybalan unë…
Lautaro Martinez ka pranuar se ndërsa Interi ka nevojë për Mauro Icardin, ai ndihet shumë mirë së bashku me Paulo Dybalan e Juventusit, transmeton... Lautaro mesazh Icardit: Na mungon, por me Dybalan unë…

Lautaro Martinez ka pranuar se ndërsa Interi ka nevojë për Mauro Icardin, ai ndihet shumë mirë së bashku me Paulo Dybalan e Juventusit, transmeton Sovrani.info.

Martinez ka zëvendësuar Icardin për gjashtë javët e fundit, duke shënuar së fundi golin fitues kundër Milanit në Derby della Madonnina nga penalltia.

“Nuk është një situatë e mrekullueshme, as për atë dhe as për ne që jemi në skuadër”, tha sulmuesi për TNT Sports.

“Ne nuk mund të bëjmë shumë. Ai duhet të marrë një vendim me njerëzit që punojnë me të dhe rreth tij. Ne jemi në skaj. Ne jemi njerëz që punojnë si ai dhe ne jemi në dispozicion të klubit. Ajo që ndodh rreth tij duhet të zgjidhet me kampin e tij dhe klubin.

“Jam shumë i lumtur me atë se si po shkojnë gjërat. Unë kam qenë në gjendje të luaj në derbin tim të parë milanez, duke shënuar një gol dhe duke fituar atë. Është një burim vërtet i shkëlqyeshëm i kënaqësisë. Unë nuk mund të flija pas saj për shkak të gjithë gëzimit që ndieja.”

Dybala ka qenë i lidhur me një shkëmbim potencial që përfshin Icardin, dhe lojtari i Juventusit është aktualisht në detyrë tek Argjentina bashkë me Lautaron …

“Ndihem shumë mirë duke luajtur së bashku me Dybala. Ne e kuptojmë njëri-tjetrin shumë mirë, “shtoi 21-vjeçari për ESPN.

“Nga momenti i parë që mbërrita në Itali, Icardi më ndihmoi shumë. Gjithmonë më ka ardhur shumë mirë për mua. Ajo që po kalon është një çështje personale që ai duhet ta zgjidhë vete.. Mauro është shumë i rëndësishëm për skuadrën. Ne shpresojmë që gjithçka të zgjidhet, sepse ai është shumë i rëndësishëm për ne dhe ne kemi nevojë për të “./Sovrani.info/