Lëndohet mesfushori yll i Real Madridit Lëndohet mesfushori yll i Real Madridit
Ylli kroat, Luka Modric është futbollisti i radhës i Real Madridit që ka pësuar lëndim. Mesfushori, sikurse lexohet në komunikatën e klubit mbretëror, është... Lëndohet mesfushori yll i Real Madridit

Ylli kroat, Luka Modric është futbollisti i radhës i Real Madridit që ka pësuar lëndim.
Mesfushori, sikurse lexohet në komunikatën e klubit mbretëror, është i detyruar të qëndrojë në infermieri për shkak të një dëmtimit të muskulit të kofshës së djathtë.
Prandaj pritet që kroati të mungojë në dy ndeshjet e radhës për Los Blancos, kundër Levantes dhe PSG-së.
Modric luajti me Kroacinë kundër Azerbajxhanit duke realizuar një gol nga penalltia. Mirëpo, ai të mërkurën nuk është stërvitur me bashkëlojtarët e tij në Madrid.