Lëngu që shkrin yndyrat Lëngu që shkrin yndyrat
Majdanozi është i përbërë nga dy përbërës të dobishëm, njëri është vaji esencial dhe flavonoidët. Vaji jep aromën e fortë  ndërsa flavonoidet janë ato... Lëngu që shkrin yndyrat

Majdanozi është i përbërë nga dy përbërës të dobishëm, njëri është vaji esencial dhe flavonoidët.

Vaji jep aromën e fortë  ndërsa flavonoidet janë ato që luftojnë kundër toksinave të rrezikshme.

Kur majdanozi përzihet me lëng limoni, majdanozi jo vetëm që stimulon qarkullimin e gjakut  por gjithashtu ul sasinë e kolesterolit në trupin tuaj. Kjo përzierje ka ndihmuar disa njerëz të shërohen nga kolesteroli dhe ynydrnat e tepërta me aq shumë shpejtësi saqë mjekët ishin të befasuar.

Përbërësit:

1.5 litra ujë

3 gjethe të madhësisë së mesme majdanoz

1 kg limon

Pak sodë bikarbone (sodë të bukës)

Përgatitja e lëngut:

Përdorni sodën bikarbone për të larë limonin

Vendosni limonat në ujë të ftohtë për një orë

Ngroheni ujin derisa të vlon dhe pastaj lërë atë të ftohet

Kur uji të ftohet, preni limonat dhe majdanozin dhe vendosini në të

Mbulojeni këtë lëng dhe lëreni në frigorifer për një ditë të plotë

Pas 24 orëve, këtë përzierje vendoseni në një mikser elektrik.

Vendoseni sërish në frigorifer dhe konsumoni 10 ml nga kjo përzierje çdo ditë për të parë rezultatet.