Liverpool – Chelsea, të rejat e fundit mbi formacionet Liverpool – Chelsea, të rejat e fundit mbi formacionet
Chelsea dhe Liverpool ndërprejnë përkohësisht rrjedhën e Premier Leagues për një përballje të Super Kupës UEFA në Stamboll, transmeton Sovrani.info. Super Kupa, duke vendosur... Liverpool – Chelsea, të rejat e fundit mbi formacionet

Chelsea dhe Liverpool ndërprejnë përkohësisht rrjedhën e Premier Leagues për një përballje të Super Kupës UEFA në Stamboll, transmeton Sovrani.info.

Super Kupa, duke vendosur fituesit e Ligës së Kampionëve dhe Europa League kundër njëri-tjetrit, ka filluar që nga viti 1972, duke vizituar Stambollin për herë të parë këtë vit.

Asnjë skuadër angleze nuk e ka fituar trofeun që nga fitorja 3-1 e kohës shtesë e Liverpoolit ndaj CSKA Moskës në vitin 2005, megjithëse Chelsea po kërkon të hakmerret ndaj humbjes në dy përpjekje të njëpasnjëshme për ta bërë këtë vitet e fundit.

Ndeshja starton nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Liverpool:  Adrian; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Milner; Salah, Origi, Mane

Chelsea:  Arrizabalaga; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson; Jorginho, Kovacic; Pedro, Mount, Pulisic; Giroud

/Sovrani.info/