Liverpooli rrëmben edhe Superkupën, mposhtë Chelsean në penallti Liverpooli rrëmben edhe Superkupën, mposhtë Chelsean në penallti
Liverpooli e ka fituar edhe trofeun e Superkupës Evropiane pasi e ka mposhtur rivalin anglez pas ekzekutimit të penalltive, transmeton Sovrani.info. Rezultati pas 90... Liverpooli rrëmben edhe Superkupën, mposhtë Chelsean në penallti

Liverpooli e ka fituar edhe trofeun e Superkupës Evropiane pasi e ka mposhtur rivalin anglez pas ekzekutimit të penalltive, transmeton Sovrani.info.

Rezultati pas 90 minutave të regullta ishte 1-1 me golat e Goroud dhe Mane, ndërsa në vazhdime po ashtu u realizuan nga një gola nga secila skuadër përmes Jorginhos dhe Mane.

Në ekzekutimin e penalltive me e skatë u tregua skuadra e Jurgen Klopp duke fituar 5-4 pas për Chelsean dështoi numri 9 Abraham. /Sovrani.info/