Lojtari i Ajaxit me deklaratë interesante për De Ligt Lojtari i Ajaxit me deklaratë interesante për De Ligt
Dusan Tadiç, mesfushori i Ajaxit, ka folur me shtypin rreth transferimit të Matthijs de Ligt në Juventusi, një veprim që duket të jetë në... Lojtari i Ajaxit me deklaratë interesante për De Ligt

Dusan Tadiç, mesfushori i Ajaxit, ka folur me shtypin rreth transferimit të Matthijs de Ligt në Juventusi, një veprim që duket të jetë në përfundim e sipër, transmeton Sovrani.info.

Përkundër kësaj, Tadic ka deklaruar se ende shpreson që De Ligt të mbetet pjesë e Ajaxit.

Kur u pyet nëse ai njihte ndonjë çështje me marrëveshjen për të dërguar yllin në Juventus, Tadiç u përgjigj: “Jo, jo me të vërtetë, për sa kohë që ai është një lojtar i Ajaxit, ai do të japë gjithçka. Ai është i madh dhe unë shpresoj se ai do të qëndrojë. nëse kjo nuk është e mundur, ai do të na mungojë shumë, ashtu si De Jong “. /Sovrani.info/