Makarona me tunë Makarona me tunë

Makarona me tunë

kuzhina 11 July, 2019, 15:10

Kështu përgatiten makaronat me tunë, ushqim ky që përveç se është tejet i shëndetshëm, është edhe i shijshëm. Përbërësit: ▪ 350 g makarona sipas dëshirës, ▪ 160 g mish... Makarona me tunë

Kështu përgatiten makaronat me tunë, ushqim ky që përveç se është tejet i shëndetshëm, është edhe i shijshëm.

Përbërësit:
▪ 350 g makarona sipas dëshirës,
▪ 160 g mish toni nga konserva,
▪ 1 thelb hudhre.

Përgatitja:
Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni imët hudhrën dhe priteni domaten përgjysmë.
Ndërkohë zini makaronat dhe fërgoni hudhrën , specin djegës, domaten dhe gjysmë borziloku.
Kur të jenë pothuajse gati makaronat, kulloni dhe hidhini në tigan bashkë me mishin e tonit.