Mascherano befason Barcelonën Mascherano befason Barcelonën

Mascherano befason Barcelonën

Sport 5 February, 2016, 20:15

Javier Mascherano ka befasuar mediet argjentinase duke deklaruara për to se nuk do ta mbyllë karrierën tek Barcelona por që ndihet shume i lumtur.... Mascherano befason Barcelonën

Javier Mascherano ka befasuar mediet argjentinase duke deklaruara për to se nuk do ta mbyllë karrierën tek Barcelona por që ndihet shume i lumtur.

Mascherano e ka pranuar që nuk do të mund ta mbyllë skuadrën tek Barcelona pasi që është konkurrenca shumë e lartë dhe se nuk mund të vazhdoj edhe shumë në këtë tempo pasi që ka 32 vjet, transmeton ORAinfo.

Mesfushori defanziv është shprehur i lumtur që ka kaluar një kohë shumë të bukur më skuadrën katalonase por e ka pranuar që është lodhur nga ndeshjet e shumta pasi që luan 70 ndeshje në sezon me klubin momentalisht më të mirë në botë.

Por Mascherano nuk e ka bërë të ditur se ku mund të jetë destinacioni i tij pas Barcelonës por që nuk e ka ndërmend që ta mbyll karrierën në Camp Nou.