Merr fund interesimi i gjigantit evropian për Pogba -n Merr fund interesimi i gjigantit evropian për Pogba -n
Juventusi thuhet se ka përfunduar interesimin e tyre për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba, transmeton Sovrani.info. Juve kishte qenë i lidhur ngushtë me... Merr fund interesimi i gjigantit evropian për Pogba -n

Juventusi thuhet se ka përfunduar interesimin e tyre për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba, transmeton Sovrani.info.

Juve kishte qenë i lidhur ngushtë me rikthimin e Pogba dhe agjenti Mino Raiola ka bërë përpjekjet e tij më të mira për të realizuar një transferim.

Megjithatë, gazetari italian Alvise Cagnazzo për Daily Mail paralajmëron se kërkesat e Unitedit prej 167 milionë euro kanë shtyrë Bianconerët, të cilët kanë informuar Djajtë të Kuq se ata kanë ndërmend të ndjekin synime të tjera.

Për pasojë, Cagnazzo pretendon se Real Madrid tani ka një ‘drejtësi të qartë’ në nënshkrimin e francezit, edhe pse Los Blancos ende duhet të shesin para se të mund të blejnë.

Zonja e Vjetër tashmë ka sjellë mesfushorët Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot si transferime të lira, ndërsa Pogba është aktualisht me United në turneun e tyre të preseasonal në Australi.

/Sovrani.info/