Mësoni si të përgatisni këta keksa me susam, që t’i shoqëroni me çaj! Mësoni si të përgatisni këta keksa me susam, që t’i shoqëroni me çaj!
Keksa me susam 1. Gjalpin e shkrimë në temperaturë të dhomës, të gjithë përbërësit dalë nga dalë ia shtojmë me rend. 2. Enën e... Mësoni si të përgatisni këta keksa me susam, që t’i shoqëroni me çaj!

Keksa me susam


1. Gjalpin e shkrimë në temperaturë të dhomës, të gjithë përbërësit dalë nga dalë ia shtojmë me rend.

2. Enën e pjekjës e lyejmë me vaj vegjetal, në të e shtrijmë brumin e përfituar.

3. Përmbi e lyejmë me të kuqët e vezës dhe susam dhe e vëmë në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius derisa të pjekët.

4. Ju bëftë mirë!
susam