Messi e “zbulon” gënjeshtrën e Ronaldos Messi e “zbulon” gënjeshtrën e Ronaldos
Lionel Messi e ka zënë në “gënjeshtër” rivalin e tij nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se... Messi e “zbulon” gënjeshtrën e Ronaldos

Lionel Messi e ka zënë në “gënjeshtër” rivalin e tij nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se asnjë futbollist nuk ka shënuar më tepër gola se sa ai në ndeshjet si mysafir.
Por, vetëm 24 orë pas deklaratës së tij para duelit me Romën në Ligën e Kampionëve, rivali nga Barcelona, Lionel Messi shënoi dy gola në duelin ndaj Sporting Gijon.
Dhe, me të e barazoi portugezin në shifrën e 105 golave në ndeshjet në udhëtim, shkruan e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”.
Messi dhe Ronaldo vazhdojnë të ndajnë rivalitet të madh në fushë, por edhe jashtë saj.

Capture222222