Milani është në kërkim të një drejtori sportiv pas largimit të Leonardos. Emri ji parë në listën e Gazdis është Igli Tare, i cili...

Milani është në kërkim të një drejtori sportiv pas largimit të Leonardos. Emri ji parë në listën e Gazdis është Igli Tare, i cili aktualisht mban këtë rol te skuadra bardhekaltër.

Drejtuesi shqiptar ka një profil shumë interesant dhe ka formuar një dyshe mjaft të mirë me Simone Inzagh-in, i cili është një nga kandidatët për të marr drejtimin e kuqezinjve.

Në këtë moment drejtuesit bardhekaltër nuk kanë asnjë qëllim që ta lënë të lirë Taren gjatë kësaj vere, por ky i fundit mund të bindet nga projekti i klubit milanez. Mbetet të shohim nëse Tare do të pranojë që të nisë një aventurë të re, pasi ka një lidhje të ngushtë me bardhekaltrit, ku edhe ka kaluar disa vite të mira në Seria A si futbollist.

igli-tare