Milani nuk fiton ndaj Betisit, rrezikon kualifikimin Milani nuk fiton ndaj Betisit, rrezikon kualifikimin
Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në ballafaqimin me Real Betisin në Europa League, transmeton Sovrani.info. Vendasit ishin më të... Milani nuk fiton ndaj Betisit, rrezikon kualifikimin

Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në ballafaqimin me Real Betisin në Europa League, transmeton Sovrani.info.

Vendasit ishin më të mirë në pjesën e parë ku edhe gjetën golin e avantazhit në minutën e 12′ dhe realizues ishte  Giovani Lo Celso, kurse pjesa e dytë ishte më e balancuar dhe goli i barazimit erdhi në minutën e 62′ me golin e bukur të Susos nga gjuajtja e lirë.

Pas katë ndeshjeve, grupi F kryesohet nga Real Betisi me 8 pikë, i ndjekur nga Olympiacosit dhe Milani me nga 7 pikë.  /Sovrani.info/