Moggi: Ata duhet të blejnë ish-yllin e Barçës, ai ka fizikun e Ronaldos Moggi: Ata duhet të blejnë ish-yllin e Barçës, ai ka fizikun e Ronaldos
Në një intervistë me FirenzeViola, ish-drejtori i Juventusit Luciano Moggi ka këshilluar Fiorentinën të blejë Zlatan Ibrahimovic, i cili po kalon një sezon të... Moggi: Ata duhet të blejnë ish-yllin e Barçës, ai ka fizikun e Ronaldos

Në një intervistë me FirenzeViola, ish-drejtori i Juventusit Luciano Moggi ka këshilluar Fiorentinën të blejë Zlatan Ibrahimovic, i cili po kalon një sezon të mirë me LA Galaxy në MLS.

“Zlatan ka një trup biologjik që e lejon të qëndrojë në një nivel të lartë, ashtu si Cristiano Ronaldo. Ai po fiton kudo, edhe në Amerikë,” e nis Moggi.

Edhe Suso me Ribery janë përfolur për kalimin te Fiorentina, por Moggi nuk është i sigurt.

“Kam dyshimet e mira për Suso dhe Ribery, nuk i shoh shumë të vlefshëm për ekipin.”