Montella kërcënon Juventusin Montella kërcënon Juventusin

Montella kërcënon Juventusin

Sport 11 September, 2019, 19:03

Menaxheri i Fiorentinës, Vincenzo Montella ka thënë se dëshiron të bëjë diçka të veçantë kundër Juventusit në epokën e re të Rocco Commisso në... Montella kërcënon Juventusin

Menaxheri i Fiorentinës, Vincenzo Montella ka thënë se dëshiron të bëjë diçka të veçantë kundër Juventusit në epokën e re të Rocco Commisso në klub, transmeton Sovrani.info.

‘La Viola’ lëvizi shumë në dritaren e transferimit të verës dhe solli në vete edhe tre lojtarë në ditën e fundit të afatit. Por ata e kanë nisur sezonin dobët, duke humbur te Napoli në një ndeshje 4-3 në shtëpi dhe më pas duke humbur në Genova 2-1.

Në një intervistë që Montella dha për La Gazzetta dello Sport, ai foli për Juventusin dhe deklaroiu:

“Para së gjithash ne themi se ata na kanë mposhtur disa herë në vitet e fundit. Unë gjithashtu do të provoj sepse tregimet e shkëlqyera vijnë nga sfida të pamundura. Do të doja të filloja historinë e madhe të Fiorentinës duke bërë diçka të veçantë kundër skuadrës së Sarrit ”.

“Unë isha duke lexuar të dhënat për shumat e pagave. Juve ka dy herë më shumë sesa të mëdhenjtë e tjerë. Presidenti Commisso ka të drejtë kur thotë se bianconerët mund të rreshtojë tre ekipe. Mund të vendosë vetëm njëmbëdhjetë. Interi dhe Napoli janë më afër Juventusit këtë vit. Titulli i ligës nuk është caktuar tashmë. “/Sovrani.info/