Mourinho befason të gjithë: Juve në një tjetër nivel, jo Ronaldo e Dybala, kjo dyshe e tyre është fantastike Mourinho befason të gjithë: Juve në një tjetër nivel, jo Ronaldo e Dybala, kjo dyshe e tyre është fantastike
Jose Mourinho e pranon lirshëm se Juventusi janë një nivel tjetër të cilësisë, stabilitetit dhe përvojës në krahasim me Manchester United, transmeton Sovrani.info. Paulo... Mourinho befason të gjithë: Juve në një tjetër nivel, jo Ronaldo e Dybala, kjo dyshe e tyre është fantastike

Jose Mourinho e pranon lirshëm se Juventusi janë një nivel tjetër të cilësisë, stabilitetit dhe përvojës në krahasim me Manchester United, transmeton Sovrani.info.

Paulo Dybala shënoi golin e vetëm dhe megjithëse Paul Pogba e goditi shtyllën në pjesën e dytë, Juve dominonte posedimin në Old Trafford.

“Në anën tjetër ka pasur cilësi të madhe. Ndonjëherë njerëzit kërkojnë Cristiano Ronaldo ose Dybala, por në një ekip të lartë ju duhet të shikoni për Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci. Mendoj se Juventusi është ky lloj i ekipit që kur ata janë përpara, është shumë e vështirë, “tha Mourinho për BT Sport.

“Unë mendoj se lojtarët tanë sulmues nuk e bënë më të mirën. Por të gjithë u përpoqën, të gjithë ishin të fortë mendërisht për të provuar deri në fund. Ishte një ndeshje vërtet e vështirë për ne. Mendova se mund të merrnim diçka, por nuk ishte e mundur “.

Ish drejtuesi i Interit dhe Real Madridit u pyet nëse Manchester United i ka dhënë Juventusit shumë respekt.

“Unë nuk mendoj kështu. Me skuadrën që luajtëm, ishte që të linin djemtë të ndjehen pozitivë dhe të marrin ndjenjën pozitive nga ndeshja jonë në Stamford Bridge (një barazim 2-2 me Chelsea e Maurizio Sarrit).

“Por Juventusi është një nivel të ndryshëm të cilësisë, unë duhet të jem i sinqertë. Niveli i cilësisë, stabilitetit, përvojës, njohurisë. Baza e ekipit që ata kanë Bonucci dhe Chiellini.”

“Kjo është baza që u lejon atyre të luajnë me lirinë në sulm. ‘Humbni topin, nuk ka problem, ata janë aty”, përfundoi portugezi. /Sovrani.info/