Ndryshon formacioni dhe pozita e Messit në fushë, ja Barcelona e edicionit të ri Ndryshon formacioni dhe pozita e Messit në fushë, ja Barcelona e edicionit të ri
Kampioni më i ri i La Liga-s, Barcelona pritet që për sezonin e ardhshëm të paraqitet para rivalëve me një fytyrë tjetër pas blerjeve... Ndryshon formacioni dhe pozita e Messit në fushë, ja Barcelona e edicionit të ri

Kampioni më i ri i La Liga-s, Barcelona pritet që për sezonin e ardhshëm të paraqitet para rivalëve me një fytyrë tjetër pas blerjeve të reja që do të konkretizohen gjatë merkatos verore, transmeton Sovrani.info.

Pas sigurimit të shërbimeve të mesfushorrit të Ajaxit, De Jong, duke se dhe bashkëkombasi i tij De Ligt, e po ashtu edhe sulmuesi i Atlwtico Madridit Antoine Griezmann duke se janë rrugë për në Camp Nou.

Nuk dihet ende nëse gjiganti katalanas do të ndryshoj edhe trajnerin, por ka gjasa që Ernesto Valverde të jetë aty edhe për edicionin garues 2019/20.

Nëse gjithçka mbetetë në duart e Valverdes, atëherë formacioni i ri i Barcelonës pritet të duket si mè posht:

/Sovrani.info/

Esterno Valverde could also switch to a 4-4-2 formation