Në pritje të Hazard, Perez siguron blerjen tjetër 60 milionshe Në pritje të Hazard, Perez siguron blerjen tjetër 60 milionshe
Real Madrid ka rënë dakord për një marrëveshje prej 52.4 milionë eurosh për të nënshkruar me sulmuesin e Eintracht Frankurt Luka Joviç, sipas raporteve... Në pritje të Hazard, Perez siguron blerjen tjetër 60 milionshe

Real Madrid ka rënë dakord për një marrëveshje prej 52.4 milionë eurosh për të nënshkruar me sulmuesin e Eintracht Frankurt Luka Joviç, sipas raporteve të fundit, përcjellë Sovrani.info.

Sulmuesi 21 vjeçar, ka qenë në formë mahnitëse këtë sezon, duke realizuar 17 gola në 31 ndeshje në Bundesliga. Dhe sipas Sky Germany, Los Blancos tani kanë rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare për marshuesin në një marrëveshje me vlerë 60 milionë euro.

Ai do të jetë blerja e tretë e Realit pasi ata arritën të siguronin shërbimet e mbrojtësit Eder Militao nga Porto dhe sulmuesit të Santosit Rodrygo Goes, i cili u nënshkrua vitin e kaluar.

Lajmi do të vijë si një goditje ndaj Chelseas, të cilët gjithashtu kanë qenë të lidhur fort me Jovic në javët e fundit.

Zinedine Zidanit i eshte premtuar nje rikonstruksion i madh i skuadres se tij, te cilet kane patur nje fushate te keqe kete mandat me 18 pike prapa rivaleve te hidhur Barcelona ne renditjen e LaLiga.

Emra të tjerë të mëdhenj si Paul Pogba dhe Eden Hazard kanë qenë gjithashtu të lidhur vazhdimisht me një lëvizje në kryeqytetin spanjoll.

Raportet më herët këtë javë pohuan se një marrëveshje tashmë është arritur mes klubit nga Bernabeu dhe Blues mbi transferimin e Hazard, me një pagesë prej 87 milionë funte (100 milion euro) që duhet paguar për shërbimet e tij. /Sovrani.info/