Nedved flet për sfidën me Ajaxin, skualifikimin e Ronaldos dhe të ardhmen e Allegrit Nedved flet për sfidën me Ajaxin, skualifikimin e Ronaldos dhe të ardhmen e Allegrit
Zëvendëspresidenti i Juventusit Pavel Nedved ka folur pas shortit të Ligës së Kampionëve ku klubi i tij do të ballafaqohet me holandezët e Ajaxit, transmeton... Nedved flet për sfidën me Ajaxin, skualifikimin e Ronaldos dhe të ardhmen e Allegrit

Zëvendëspresidenti i Juventusit Pavel Nedved ka folur pas shortit të Ligës së Kampionëve ku klubi i tij do të ballafaqohet me holandezët e Ajaxit, transmeton Sovrani.info.

“Shkalla e vështirësive që unë nuk mund të them, nuk jam as i lumtur dhe as i pakënaqur: mendoj se do të jenë dy ndeshje të bukura, Ajax ka treguar se mund të nxjerrë Real Madridin. Më pëlqen shumë dhe nuk do të jetë shaka për t’u përballur me ata. Djemtë tanë kanë dy ndeshje më shumë për t’i fituar në Ligën e Kampionëve, është një gjë e mrekullueshme për ta dhe për tifozët tanë: ne do të duhet të përballemi me këto dy gara të bukura me entuziazëm “.

Për skualifikimin e mundshëm për gjestin e Cristiano-s në fund të ndeshjes kundër Atletico, më pas: “Nuk kam frikë nga ndonjë skualifikim. Ishte një gjest që mbeti në fushë, në emocionet e fushës që duhet të mbeten atje: ai ka zbuluar veten dhe mund të ketë qenë fyer në Madrid dhe nga tifozët e tyre në shtëpinë tonë, e kuptoj dhe vazhdojmë. Nuk mendoj se do të ketë ndonjë skualifikim “.

Së fundmi, në lidhje me të ardhmen e Allegrit: “Ne kemi marrë hapa çdo vit, presidenti u takua me Massimilianon dhe e solli vendimin në qershor, gjë që unë mendoj se është e qartë dhe e bukur për të gjithë klubin: Besoj se duhet të jemi të lumtur me Allegrin duke bërë mirë në ligë.. Edhe në Ligën e Kampioneve ne jemi aty ku duhet të jemi, nuk mund të kërkojmë më shumë “./Sovrani.info/