Një shqiptar transferohet në Angli, firmos me Bradford City-in Një shqiptar transferohet në Angli, firmos me Bradford City-in
Zeli Ismail është transferuar te skuadra e Bradford City. Lajmi është bërë i ditur nga klubi anglez si dhe vetë lojtari. Menaxheri i skuadrës... Një shqiptar transferohet në Angli, firmos me Bradford City-in

Zeli Ismail është transferuar te skuadra e Bradford City. Lajmi është bërë i ditur nga klubi anglez si dhe vetë lojtari.

Menaxheri i skuadrës britanike që luan në ‘League Two’ në Angli, Gary Boëyer tha se behet fjalë për një talent që do të ofrojë shumë në skuader. Ai shtoi që Ismaili ka shumë teknikë të mirë dhe do të ndihmojë skuadrën të ngjitet në ‘League One’ vitin që vjen.

Zeli Ismail është 25-vjeç dhe filloi karrieren e tij me të rinjtë e Ëolves në Angli. Ai ka luajtur me parë për skuadrat e Burton Albions, Bury dhe Notts County dhe tani ka gjetur skuadren e re në karrieren e tij.