Pantina: AAK-PSD do të bëjë koalicion paszgjedhor me këtë parti Pantina: AAK-PSD do të bëjë koalicion paszgjedhor me këtë parti
Kandidatja për deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e koalicionit AAK-PSD Shqipe Pantina, ka qenë e ftuar në emisionin “BlicZgjedhor” prodhim ky i... Pantina: AAK-PSD do të bëjë koalicion paszgjedhor me këtë parti

Kandidatja për deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e koalicionit AAK-PSD Shqipe Pantina, ka qenë e ftuar në emisionin “BlicZgjedhor” prodhim ky i “Gazeta Blic” ku është deklaruar lidhur me programin qeverisës të këtij koalicioni dhe disa çështje tjera.Pantina ka thënë se një ndër prioritetet kryesore të këtij koalicioni është mbyllja e çështjes së dialogut me Serbinë.

Ajo ka treguar edhe koalicionin që e parapelqen për formimin e qeverisë pas zgjedhejve të 6 tetorit, nëse arrin të dalin fitues.

“Besoj se kjo do të varët shumë edhe nga rezultati i zgjedhjeve, se sa përqindje cili subjekt i fiton. Si koalicion ende nuk i kemi diskutuar këto, por personalisht mendoj së është ende fryma e njejtë që ne do të parapelqenim një koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës”, ka deklaruar ajo.