Paqueta ‘fluturon’: Giampaolo profesor, Milani për Scudetto Paqueta ‘fluturon’: Giampaolo profesor, Milani për Scudetto
Lucas Paqueta ka deklaruar se Milani “duhet të synojë” për Scudetto, Marco Giampaolo është “profesor” dhe kushdo që luan për klubin është një “kampion”,... Paqueta ‘fluturon’: Giampaolo profesor, Milani për Scudetto

Lucas Paqueta ka deklaruar se Milani “duhet të synojë” për Scudetto, Marco Giampaolo është “profesor” dhe kushdo që luan për klubin është një “kampion”, transmeton Sovrani.info.

Paqueta kthehet në Milano pas një vere në të cilën ai ndihmoi Brazilin për të shkëlqyer në Kopën e Amerikës, dhe ai dëshiron ta shijojë atë ndjenjën fituese me kuqezinjtë.

“Ekipi ka lojtarë të shkëlqyeshëm dhe arriti rezultate të mëdha deri më tani,” tha mesfushori për Sky Sport Italia.

“Ne e meritojmë Ligën e Kampionëve, duhet t’i rikthehemi fitores duke luajtur futboll të mirë. Ne duhet të synojmë shumë, nuk duhet të vendosemi për vendin e katërt ose të dytë. Objektivi ynë duhet të jetë vendi i parë.”

“Gattuso më mësoi shumë. Ai pati sukses të madh si lojtar. Si trajner ai më ndihmoi vërtet të adaptohem, duke më mësuar shumë gjëra. Për mua, Giampaolo është profesor. Ai ka ide të reja dhe është i saktë në mënyrën se si i transmeton ato. Ai ka ndryshuar stilin tonë të lojës, si në sulm ashtu edhe në mbrojtje. Ai është i vëmendshëm ndaj gjithçkaje dhe kjo na lejon të luajmë mirë.”

“Të luash në San Siro të jep një lëvizje të madhe. Kur pashë idhullin tim Kaka atje, mendova se sa mirë ishte. Kur pashë lojtarët atje, e imagjinova edhe unë veten. Ishte gjithnjë një emocion i shkëlqyeshëm. Të luash në San Siro është e jashtëzakonshme dhe shpresoj të bëj edhe shumë herë të tjera. “, deklaroi ai. /Sovrani.info/