Parashikimi i motit Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Kryesoret 12 June, 2019, 9:22

Mot me diell Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizi... Parashikimi i motit

Mot me diell Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizi ndërmjet 15 deri në 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-33 gradë Celsius.

Po ashtu IHMK bën të ditur se Shtypja atmosferike do të vazhdoj të mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9m/s. Mot i njëjtë në vendin tonë parashihet të mbizotrojë edhe ditën e mërkure