Paratici fluturon në Londër, Pochettino apo Sarri? Paratici fluturon në Londër, Pochettino apo Sarri?
Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici ka bërë një vizitë në kryeqytetin anglez të Londrës, me raporte që lidhin bianconerët me lëvizjet për Maurizio... Paratici fluturon në Londër, Pochettino apo Sarri?

Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici ka bërë një vizitë në kryeqytetin anglez të Londrës, me raporte që lidhin bianconerët me lëvizjet për Maurizio Sarri dhe Mauricio Pochettino, transmeton Sovrani.info.

Zonja e Vjetër nuk do të ketë Massimiliano Allegrin si menaxherin e tyre në sezonin e ardhshëm pasi që italianët kanë arritur tashmë ndeshjen e fundit në shtëpi për klubin. Gjuajtja e tyre për menaxherin e ri është në aksion, me Simone Inzaghi, Pep Guardiola dhe Mauricio Pochettino të lidhur.

Tuttomercatoweb deklaron se Paratici udhëtoi për në Londër kohët e fundit për të mbajtur bisedime surprizë me Maurizio Sarrin, i cili gjithashtu është aktualisht një nga favoritët për ta marrë rolin në verë.

Pengesa në marrëveshjen e mundshme është fakti se Sarri është ende i kontraktuar me Chelsean, duke i bërë negociatat e mundshme shumë të vështira për Juventusain për të vazhduar.

paratici

Edhe Pochettino mund të ketë qenë në kontakt kur Paratici vizitoi Londrën, por problemi për të është gjithashtu i njëjtë. Argjentinasi është nën kontratë me Spurs. Por duket sikur shefi i ardhshëm i Juventusit mund të jetë në Londër. /SOvrani.info/