Pas Zidane, tani Realit po i rikthehet një superyll Pas Zidane, tani Realit po i rikthehet një superyll
James Rodriguez ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid këtë verë, transmeton Sovrani.info. Kolumbiani është afër përfundimit të kredisë së tij dyvjeçare... Pas Zidane, tani Realit po i rikthehet një superyll

James Rodriguez ka gjasa të bëjë një kthim në Real Madrid këtë verë, transmeton Sovrani.info.

Kolumbiani është afër përfundimit të kredisë së tij dyvjeçare me Bayern Munich, dhe shumë prej tyre presin që marrëveshja të bëhet e përhershme në fund të sezonit.

Megjithatë, pretendimi i El Confidencial, Bayern mund të mos jetë i gatshëm të paguajë 43 milionë euro që do të kushtonte për të nënshkruar me James, që do të thotë se klubi i tij mëmë Real Madrid mund të detyrohet të kërkojë blerës të ri, me Zinedine Zidane që nuk është i interesuar të mbajë shërbimet e tij për sezonin 2019/20.

Nëse kjo do të ndodhë, revista spanjolle po raporton se Reali mund të kërkojë çmimin e tyre duke kërkuar 60 milionë euro.  /Sovrani.info/