Pasi e tronditi Barçën me kërkesat për Neymar, tani PSG e demolon totalisht edhe Real Madridin Pasi e tronditi Barçën me kërkesat për Neymar, tani PSG e demolon totalisht edhe Real Madridin
Paris Saint-Germain është e hapur për daljen e Neymar dhe skuadra franceze është e qartë se ka dy lojtarë të Real Madridit që ata... Pasi e tronditi Barçën me kërkesat për Neymar, tani PSG e demolon totalisht edhe Real Madridin

Paris Saint-Germain është e hapur për daljen e Neymar dhe skuadra franceze është e qartë se ka dy lojtarë të Real Madridit që ata do të dëshironin të përfshijnë në një marrëveshje për transferimin e brazilianit në Santiago Bernabeu, transmeton Sovrani.info.

Këta lojtarë janë Luka Modric dhe Vinicius Junior. Braziliani është lojtar për të cilin drejtori sportiv Leonardo është duke ëndërruar, pasi e ka pasur atë në listën e tij personale për mjaft kohë. Aq shumë sa që ai e shikon adoleshentin si zëvendësimin ideal për Neymar, Vinicius është i paprekshëm në Real Madrid. Ai nuk është i gatshëm për negociata, madje edhe me këtë sezon para-sezonal nuk shkoi siç pritej për të.

Los Blancos nuk kanë dyshime për potencialin e tij, dhe ata nuk janë të gatshëm ta lejojnë atë të largohet me çdo kusht. Florentino Perez është i bindur që ai do të jetë një lojtar që përcakton epokën në Estadio Santiago Bernabeu, i cili ishte një nga mosmarrëveshjet e mëparshme që ai kishte me Julen Lopetegui.

Emri i Modric është gjithashtu në listën e PSG, siç është edhe ai i Casemiro, ndërsa James Rodriguez dhe Gareth Bale nuk kanë asnjë interes për ta. Duhet të theksohet, sidoqoftë, që Casemiro është me më pak interes tani për PSG-në sesa më parë, pasi ato kohët e fundit janë forcuar në atë zonë e fushës. Real Madrid, ndërkohë, po mbajnë vëmendjen se çfarë ndodh në Paris.

Ndërsa PSG janë takuar me Barcelonën, ende nuk ka pasur ndonjë kontakt me Real Madridin për Neymar. /Sovrani.info/