Pendohet ylli i Arsenalit: Atje ishte më mirë Pendohet ylli i Arsenalit: Atje ishte më mirë
Mesfushori i Arsenalit Lucas Torreira ka hedhur të ardhmen e tij në dyshim, pasi sugjeron se jeta e tij ishte më e mirë në... Pendohet ylli i Arsenalit: Atje ishte më mirë

Mesfushori i Arsenalit Lucas Torreira ka hedhur të ardhmen e tij në dyshim, pasi sugjeron se jeta e tij ishte më e mirë në Itali, transmeton Sovrani.info.

Uruguajani u bashkua me Gunners verën e kaluar për 26 milionë funte nga Sampdoria, por komentet e tij të fundit kanë nxitur spekulime për një kthim të shpejtë në kampionatin italian.

Torreira ka qenë një shtyllë në mesfushë që kur Unai Emery mori përgjegjësinë pranë Granit Xhaka, por flitet për një largim pas vetëm një sezoni dhe kjo do t’a shqetësojë menaxherin e tij.

Torreira duke folur për gazetën argjentinase Oval tha: “Unë nuk e di nëse ka shumë gjëra që më pëlqejnë (në Angli). Mendoj se ishte më mirë në Itali. Anglia është një botë krejtësisht e ndryshme, një vend shumë i madh. Gjuha më ka ndaluar, që të mund të lidhem me bashkëlojtarët e mi dhe me njerëzit. Është shumë e vështirë kur nuk mund të keni dialog “.

Ai bëri më shumë se 50 paraqitje këtë sezon pasi Arsenali duroi një fushatë të ashpër që i panë ata të përfundojnë me një humbje 4-1 kundër rivalëve të Londrës Chelsea në finalen e Europa League.

Kjo humbje siguroi që klubi të ketë humbur edhe një herë plasmanin në Ligën e Kampionëve, ndërsa Emery vazhdon rindërtimin e tij. /Sovrani.info/

torreira