Pepe nuk dukej si një lojtar që vlen 80 milionë euro ndaj Unitedit Pepe nuk dukej si një lojtar që vlen 80 milionë euro ndaj Unitedit
Arsenali bëri mjaftueshëm në Old Trafford për ta siguruar vendin e katërt në xhiron e shtatë përkundër sulmuesve që ishin në krizë. Ndeshja përfundoi... Pepe nuk dukej si një lojtar që vlen 80 milionë euro ndaj Unitedit

Arsenali bëri mjaftueshëm në Old Trafford për ta siguruar vendin e katërt në xhiron e shtatë përkundër sulmuesve që ishin në krizë.

Ndeshja përfundoi 1-1 me golat e shënuar nga Pierre-Emerick Aubameyang dhe Scott McTominay që shënoi në fundin e pjesës së parë.

Mirëpo, ajo se çfarë la shumë për të dëshiruar ishte paraqitja e Nicolas Pepes që iu bashkua Arsenalit në këtë afat kalimtar nga Lille.

Manchester United vs Arsenal (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi francez kishte vetëm 25 minuta të mirë, më pas ai filloi të zhdukej në fushë, madje edhe kur e kishte topin në këmbë bënte shumë gabime.

Pepe kishte disa shanse të mira për të shënuar gol, mirëpo që goditjet e tij përfundonin mbi portë ose ishin të lehta në duart e David de Geas.

Francezi duket se po e ndien shumë e madhe të paguar nga Gunners për të dhe në derbi nuk po arrin ta tregojë veten.